Przejdź do głównej zawartości

"Liga Mistrzów" - Szczecin - Zintegrowany Program Wsparcia dla uczniów


LIGA MISTRZÓW to 16 miesięczny projekt oferujący profesjonalne wsparcie psychologiczne i środowiskowe uczniów gimnazjów województwa zachodniopomorskiego, ich nauczycieli oraz rodziców poprzez regularne, darmowe konsultacje specjalistów na miejscu oraz warsztaty umiejętności psychospołecznych, połączone z zajęciami kulturalnymi, sportowymi i twórczymi.



Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz SIS - Szczecin International School. Stowarzyszenie Pracownia Psychoedukacji udziela w nim swojego merytorycznego oraz kadrowego wsparcia.


Do działań wchodzacych w skład projektu należą:


  • Pogłębiona diagnoza psychologiczna uczestników projektu

Celem diagnozy jest określenie sytuacji psychologicznej ucznia w momencie przystąpienia do projektu oraz jego sytuacji rodzinnej. Celem diagnozy będzie także analiza zasobów uczniów oraz przyczyn ich niepowodzeń i trudności szkolnych. Diagnoza będzie miała charakter funkcjonalny.



  • Bezpłatne doradztwo, konsultacje i interwencje specjalistów: psychologa, mediatora, pracownika socjalnego (w zależności od potrzeb), pomagających uczniom w rozwiązywaniu problemów wychowaczych, komunikacyjnych, emocjonalnych itp.



  • Warsztaty umiejętności psychospołecznych o tematyce:


MOTYWACJA
MOJE MOCNE STRONY
OSIĄGANIE CELÓW
DOKĄD ZMIERZAM?
ROZŁADOWANIE NAPIĘĆ I STRESU
MY I NASZE EMOCJE



  • Zajęcia twórcze, sportowe i kulturalne dla uczniów

Zajęcia przeprowadzone zostaną przez partnera projektu: Szczecin International School (SIS) Gimnazjum. W zajęciach wezmą udział uczestnicy projektu oraz międzynarodowa młodzież z SIS.



  • Szkolenia „Od pomysłu do projektu” przedstawiające młodzieży możliwości pozyskania grantów na własne przedsięwzięcia

Tematyka szkoleń dotyczy programów europejskich. Przedstawione zostaną możliwości pozyskania grantów zarówno przez nieformalne grupy młodzieży, jak i przy wsparciu szkoły jako podmiotu ubiegającego się o dofinansowanie (np. w celu urządzenia klubu dla uczniów, dofinansowania zajęć kulturalnych, przeprowadzenia festiwalu filmów młodzieżowych itp.).


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu http://www.ligamistrzow.org/

Zapraszamy do śledzenia postępów z przebiegu projektu na w.w. stronie. Będzie się działo!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Co to takiego? Pytajek i psychoterapia" bajka o psychoterapii dla dzieci i rodziców - W Pracowni Psychoedukacji!

Na tak postawione pytanie odpowiadamy w naszej nowej publikacji... Stowarzyszenie Pracownia Psychoedukacji przygotowało dla uczniów szkół podstawowych kolorową, ilustrowaną książeczkę o psychoterapii. Wydawnictwo stanowi również pomoc dydaktyczną dla nauczycieli oraz rodziców. Publikacja powstała dzięki dotacji z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Autorzy – specjaliści z Pracowni Psychoedukacji – chcą oswoić temat psychoterapii wśród najmłodszych. W prosty sposób wytłumaczyć dzieciom, na czym polega praca psychologa. Czego mogą się spodziewać dzieci w gabinecie terapeuty oraz o czym mogą z nim porozmawiać.Dorośli adresaci publikacji „Koleżanko, Kolego! Co to takiego…Pytajek i psychoterapia” - rodzice oraz nauczyciele znajdą w niej wskazówki i przydatne informacje na temat psychoterapeutycznej pracy z dzieckiem. Najmłodsi będą poszukiwać odpowiedzi na pytania z pomocą ciekawego świata psa Pytajka. Książeczka jest już dostępna w gabinetach pedagogicznych szkół podst

Poznawczo-behawioralna terapia par i małżeństw - szkolenie

W dniach 16-17 czerwca w siedzibie Pracowni Psychoedukacji odbyło się szkolenie z terapii poznawczo behawioralnej par i małżeństw. Szkolenie poprowadziła Pani Agata Engel-Bernatowicz z warszawskiego Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej (www.ctpb.pl). Psychoterapeuci poznali i doświadczyli w praktyce wiele wartościowych narzędzi, technik i metod przydatnych w pracy z parami przeżywającymi kryzys, odnieśli dużo korzyści z uczestnictwa.

Pierwsza książka o Terapii w Piaskownicy w Polsce.

Pracownia Psychoedukacji wraz z Towarzystwem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych TWIKS wydała książkę " Wprowadzenie do Sandplay Therapy - Terapia w Piaskownicy" pod redakcją Linde von Keyserlingk i Agaty Giza-Zwierzchowskiej. Dr hab. n. med. Krzysztof Rutkowski napisał w Przedsłowiu do publikacji: The Sandplay Therapy – termin tłumaczony w Polsce jako Terapia w Piaskownicy, jest dziś uznaną techniką pracy z materiałem nieświadomym. Korzeniami sięga psychoterapii dzieci oraz psychologii analitycznej C. G. Junga. Pozwala w bezpieczny i ustrukturowany sposób pracować z głębokim materiałem symbolicznym. Książka pod redakcją pani Linde von Kayserlingk – światowej sławy terapeutki – po raz pierwszy przybliża polskiemu czytelnikowi publikacje o terapii Sandplay. Ich autorami są zarówno doświadczeni terapeuci szkoleniowi, jak i terapeuci rozpoczynający pracę w piaskownicy. Książka jest efektem kilkuletniego projektu edukacyjno-terapeutycznego realizowanego w Szczecinie przez part