Przejdź do głównej zawartości

"Co to takiego? Pytajek i psychoterapia" bajka o psychoterapii dla dzieci i rodziców - W Pracowni Psychoedukacji!



Na tak postawione pytanie odpowiadamy w naszej nowej publikacji... Stowarzyszenie Pracownia Psychoedukacji przygotowało dla uczniów szkół podstawowych kolorową, ilustrowaną książeczkę o psychoterapii. Wydawnictwo stanowi również pomoc dydaktyczną dla nauczycieli oraz rodziców.
Publikacja powstała dzięki dotacji z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
Autorzy – specjaliści z Pracowni Psychoedukacji – chcą oswoić temat psychoterapii wśród najmłodszych. W prosty sposób wytłumaczyć dzieciom, na czym polega praca psychologa. Czego mogą się spodziewać dzieci w gabinecie terapeuty oraz o czym mogą z nim porozmawiać.Dorośli adresaci publikacji „Koleżanko, Kolego! Co to takiego…Pytajek i psychoterapia” - rodzice oraz nauczyciele znajdą w niej wskazówki i przydatne informacje na temat psychoterapeutycznej pracy z dzieckiem.
Najmłodsi będą poszukiwać odpowiedzi na pytania z pomocą ciekawego świata psa Pytajka.
Książeczka jest już dostępna w gabinetach pedagogicznych szkół podstawowych i psychologicznych na Pomorzu Zachodnim. Można ją także zamówić pisząc na adres mailowy gizazwierzchowska@gmail.com 
Tytuł: „Koleżanko, Kolego! Co to takiego…Pytajek i psychoterapia”
Autorzy: dr Agata Giza-Zwierzchowska, Artur Giza-Zwierzchowski
Okładka i ilustracje: Patryk Słowiński
Wydawca: Stowarzyszenie Pracownia Psychoedukacji Szczecin 2014

w publikacji oczywiście nie mogło zabraknąć także Sandplay Therapy czyli  Terapii i Piaskownicy :)


Komentarze

  1. Pomimo ładnego wyglądu, moja przyjaciółka miała problem, żeby znaleźć kogoś na stałe. Obie nie wiedziałyśmy, co leży u podłoża takiego problemu. Pojechałyśmy do Wielkopolskiego Instytutu Psychoterapii i po kilkunastu rozmowach z wyspecjalizowanym doktorem udało się naprawić pewne rzeczy. Teraz kwitnie z szczęśliwym związku, a to wszystko dzięki WIP.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wielkopolski Instytut Psychoterapii http://wip-poznan.pl/psychoterapia – świetni specjaliści. Warto im zaufać!

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny pomysł z tą książeczką! Ostatnio mój syn miał trudności rozwojowe, problemy z nauką, skupieniem się i koncentracją. Tylko dzięki pomocy psychologa http://mentalsolutions.pl/terapia/psycholog-dla-dzieci-katowice/ z czasem udało się rozwiązać ten problem.

    OdpowiedzUsuń
  4. Jeśli chodzi o psychoterapię to właśnie się zastanawiam aby udać się na sesje do tego https://www.joannamuszak.pl/ terapeuty. Powiedzcie mi czy wy korzystacie z takich usług i czy terapia wam pomaga?

    OdpowiedzUsuń
  5. Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja niestety nie znam się na zagadnieniach psychologii ale muszę przyznać, że bardzo podoba mi się samo chodzenie do psychologa. Jak najbardziej chętnie odwiedzam gabinet psychologa https://melka-roszczyk.pl/ gdyż wiem, że właśnie tam znajduję pełne zrozumienie moich problemów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Pierwsza książka o Terapii w Piaskownicy w Polsce.

Pracownia Psychoedukacji wraz z Towarzystwem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych TWIKS wydała książkę " Wprowadzenie do Sandplay Therapy - Terapia w Piaskownicy" pod redakcją Linde von Keyserlingk i Agaty Giza-Zwierzchowskiej. Dr hab. n. med. Krzysztof Rutkowski napisał w Przedsłowiu do publikacji: The Sandplay Therapy – termin tłumaczony w Polsce jako Terapia w Piaskownicy, jest dziś uznaną techniką pracy z materiałem nieświadomym. Korzeniami sięga psychoterapii dzieci oraz psychologii analitycznej C. G. Junga. Pozwala w bezpieczny i ustrukturowany sposób pracować z głębokim materiałem symbolicznym. Książka pod redakcją pani Linde von Kayserlingk – światowej sławy terapeutki – po raz pierwszy przybliża polskiemu czytelnikowi publikacje o terapii Sandplay. Ich autorami są zarówno doświadczeni terapeuci szkoleniowi, jak i terapeuci rozpoczynający pracę w piaskownicy. Książka jest efektem kilkuletniego projektu edukacyjno-terapeutycznego realizowanego w Szczecinie przez part

Poznawczo-behawioralna terapia par i małżeństw - szkolenie

W dniach 16-17 czerwca w siedzibie Pracowni Psychoedukacji odbyło się szkolenie z terapii poznawczo behawioralnej par i małżeństw. Szkolenie poprowadziła Pani Agata Engel-Bernatowicz z warszawskiego Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej (www.ctpb.pl). Psychoterapeuci poznali i doświadczyli w praktyce wiele wartościowych narzędzi, technik i metod przydatnych w pracy z parami przeżywającymi kryzys, odnieśli dużo korzyści z uczestnictwa.