Przejdź do głównej zawartości

Co karmi naszą duszę...? - zapraszamy na spotkanie


"Co karmi naszą duszę i pozwala nam wzrastać oraz cieszyć się życiem"


Zapraszamy na wydarzenie organizowane przez Książnicę Pomorską w Szczecinie tj. spotkanie z psychologiem Agatą Gizą-Zwierzchowską psychologiem klinicznym, psychoterapeutką, dr. nauk medycznych, autorką publikacji z dziedziny psychoterapii.
Agata Giza-Zwierzchowska na co dzień wspiera osoby chorujące somatycznie, a także cierpiące na zaburzenia depresyjne i lękowe. Zajmuje się psychoterapią dorosłych oraz dzieci. W jednej z jej wypowiedzi czytamy:
Życie ludzkie składa się z kilku etapów. To fascynująca i wielowymiarowa podróż, która w sensie psychologicznym jest adaptacją do warunków świata zewnętrznego jak i wewnętrznego, a nade wszystko poszukiwaniem głębszego znaczenia. Rozwój wewnętrzny trwa przez całe życie i nie jest wolny od trosk i trudności. Jest drogą "bycia"  wiodącą przez m.in. takie doświadczenia jak miłość, strata, chaos, zmaganie się z losem i dojrzewanie. Wiedzie także niekiedy przez bezdroża, które bywają nie mniej ciekawe. Zarówno w jednym miejscu, jak i w drugim znajdujemy skarby - małe acz cenne zasoby, które pozwalają nam przechodzić konstruktywnie niesione przez życie kryzysy. Jakie to zasoby? Co karmi naszą duszę i pozwala nam wzrastać? W ramach spotkania razem poszukamy tych tajemniczych i jednocześnie bliskich wszystkim elementów.  

Spotkanie odbędzie się w dniu 27 października 2017  o godz. 14.00 w Auli w ramach Centrum Aktywności Kulturalnej Osób Niesprawnych Wzrokowo.
na zdjęciu Labirynt w Katedrze Chartres pod Paryżem, Francja



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Co to takiego? Pytajek i psychoterapia" bajka o psychoterapii dla dzieci i rodziców - W Pracowni Psychoedukacji!

Na tak postawione pytanie odpowiadamy w naszej nowej publikacji... Stowarzyszenie Pracownia Psychoedukacji przygotowało dla uczniów szkół podstawowych kolorową, ilustrowaną książeczkę o psychoterapii. Wydawnictwo stanowi również pomoc dydaktyczną dla nauczycieli oraz rodziców. Publikacja powstała dzięki dotacji z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Autorzy – specjaliści z Pracowni Psychoedukacji – chcą oswoić temat psychoterapii wśród najmłodszych. W prosty sposób wytłumaczyć dzieciom, na czym polega praca psychologa. Czego mogą się spodziewać dzieci w gabinecie terapeuty oraz o czym mogą z nim porozmawiać.Dorośli adresaci publikacji „Koleżanko, Kolego! Co to takiego…Pytajek i psychoterapia” - rodzice oraz nauczyciele znajdą w niej wskazówki i przydatne informacje na temat psychoterapeutycznej pracy z dzieckiem. Najmłodsi będą poszukiwać odpowiedzi na pytania z pomocą ciekawego świata psa Pytajka. Książeczka jest już dostępna w gabinetach pedagogicznych szkół podst

Poznawczo-behawioralna terapia par i małżeństw - szkolenie

W dniach 16-17 czerwca w siedzibie Pracowni Psychoedukacji odbyło się szkolenie z terapii poznawczo behawioralnej par i małżeństw. Szkolenie poprowadziła Pani Agata Engel-Bernatowicz z warszawskiego Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej (www.ctpb.pl). Psychoterapeuci poznali i doświadczyli w praktyce wiele wartościowych narzędzi, technik i metod przydatnych w pracy z parami przeżywającymi kryzys, odnieśli dużo korzyści z uczestnictwa.

Pierwsza książka o Terapii w Piaskownicy w Polsce.

Pracownia Psychoedukacji wraz z Towarzystwem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych TWIKS wydała książkę " Wprowadzenie do Sandplay Therapy - Terapia w Piaskownicy" pod redakcją Linde von Keyserlingk i Agaty Giza-Zwierzchowskiej. Dr hab. n. med. Krzysztof Rutkowski napisał w Przedsłowiu do publikacji: The Sandplay Therapy – termin tłumaczony w Polsce jako Terapia w Piaskownicy, jest dziś uznaną techniką pracy z materiałem nieświadomym. Korzeniami sięga psychoterapii dzieci oraz psychologii analitycznej C. G. Junga. Pozwala w bezpieczny i ustrukturowany sposób pracować z głębokim materiałem symbolicznym. Książka pod redakcją pani Linde von Kayserlingk – światowej sławy terapeutki – po raz pierwszy przybliża polskiemu czytelnikowi publikacje o terapii Sandplay. Ich autorami są zarówno doświadczeni terapeuci szkoleniowi, jak i terapeuci rozpoczynający pracę w piaskownicy. Książka jest efektem kilkuletniego projektu edukacyjno-terapeutycznego realizowanego w Szczecinie przez part