Przejdź do głównej zawartości

Psychoterapia wspierająca dla kobiet oczekujących dziecka i par starających się o ciążę

Zapraszamy na psychoterapię okołoporodową. 





Istnieje przekonanie, że ciąża i macierzyństwo to czas długo wyczekiwanej  radości i spełnienia. Niestety  rzeczywistość jest bardziej złożona. Czas ciąży, okres okołoporodowy, połóg i pierwszy rok życia dziecka to czas wielu emocji i znaczących przemian w życiu kobiety a także całej rodziny.

Jesteśmy jednym z niewielu ośrodków w Polsce w który proponuje psychoterapię okołoporodową. Pomagamy kobietom w ciąży, które doświadczają niepokoju, obniżenia nastroju, przygnębienia, trudności w zaakceptowaniu swojego stanu lub silny lęk przed porodem. Udzielamy wsparcia emocjonalnego osobom dźwigającym obciążenie w związku z niepomyślną diagnozą o stanie zdrowia dziecka.

Pomagamy młodym matkom skarżącym się na obniżony nastrój lub depresję po porodzie.
Również tym, które doświadczyły trudnego porodu, straty ciąży, narodzin wcześniaka czy adopcji dziecka.


Udzielamy pomocy kobietom, które w nowej rodzicielskiej roli podlegają obciążeniom w systemie rodzinnym: matkom wielodzietnym, kobietom, które czują, że w nowej roli muszą konkurować ze swoją matką i/lub teściową, a także tym, które czują się rozdarte pomiędzy potrzebami dziecka i oczekiwaniami partnera.


Coraz więcej par zmaga się z niepłodnością. Udzielamy wsparcia psychologicznego podczas starań o dziecko, szczególnie parom, które tracą już nadzieję na powodzenie i mają poczucie wynikającego z niepowodzeń kryzysu.  


W trakcie konsultacji dziecko poniżej 12 miesiąca życia może towarzyszyć matce. 


Więcej informacji pod numerem telefonu 501 030 908.

Zapraszamy także do lektury artykułu Dziecko rodzi się w głowie. Psychologiczne aspekty płodności.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Co to takiego? Pytajek i psychoterapia" bajka o psychoterapii dla dzieci i rodziców - W Pracowni Psychoedukacji!

Na tak postawione pytanie odpowiadamy w naszej nowej publikacji... Stowarzyszenie Pracownia Psychoedukacji przygotowało dla uczniów szkół podstawowych kolorową, ilustrowaną książeczkę o psychoterapii. Wydawnictwo stanowi również pomoc dydaktyczną dla nauczycieli oraz rodziców. Publikacja powstała dzięki dotacji z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Autorzy – specjaliści z Pracowni Psychoedukacji – chcą oswoić temat psychoterapii wśród najmłodszych. W prosty sposób wytłumaczyć dzieciom, na czym polega praca psychologa. Czego mogą się spodziewać dzieci w gabinecie terapeuty oraz o czym mogą z nim porozmawiać.Dorośli adresaci publikacji „Koleżanko, Kolego! Co to takiego…Pytajek i psychoterapia” - rodzice oraz nauczyciele znajdą w niej wskazówki i przydatne informacje na temat psychoterapeutycznej pracy z dzieckiem. Najmłodsi będą poszukiwać odpowiedzi na pytania z pomocą ciekawego świata psa Pytajka. Książeczka jest już dostępna w gabinetach pedagogicznych szkół podst

Poznawczo-behawioralna terapia par i małżeństw - szkolenie

W dniach 16-17 czerwca w siedzibie Pracowni Psychoedukacji odbyło się szkolenie z terapii poznawczo behawioralnej par i małżeństw. Szkolenie poprowadziła Pani Agata Engel-Bernatowicz z warszawskiego Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej (www.ctpb.pl). Psychoterapeuci poznali i doświadczyli w praktyce wiele wartościowych narzędzi, technik i metod przydatnych w pracy z parami przeżywającymi kryzys, odnieśli dużo korzyści z uczestnictwa.

Pierwsza książka o Terapii w Piaskownicy w Polsce.

Pracownia Psychoedukacji wraz z Towarzystwem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych TWIKS wydała książkę " Wprowadzenie do Sandplay Therapy - Terapia w Piaskownicy" pod redakcją Linde von Keyserlingk i Agaty Giza-Zwierzchowskiej. Dr hab. n. med. Krzysztof Rutkowski napisał w Przedsłowiu do publikacji: The Sandplay Therapy – termin tłumaczony w Polsce jako Terapia w Piaskownicy, jest dziś uznaną techniką pracy z materiałem nieświadomym. Korzeniami sięga psychoterapii dzieci oraz psychologii analitycznej C. G. Junga. Pozwala w bezpieczny i ustrukturowany sposób pracować z głębokim materiałem symbolicznym. Książka pod redakcją pani Linde von Kayserlingk – światowej sławy terapeutki – po raz pierwszy przybliża polskiemu czytelnikowi publikacje o terapii Sandplay. Ich autorami są zarówno doświadczeni terapeuci szkoleniowi, jak i terapeuci rozpoczynający pracę w piaskownicy. Książka jest efektem kilkuletniego projektu edukacyjno-terapeutycznego realizowanego w Szczecinie przez part