Przejdź do głównej zawartości

Zapraszamy na seminarium „Rozwód i separacja - jak zobaczyć, rozumieć i wspomagać dziecko”


Stowarzyszenie Pracownia Psychoedukacji


 serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla rodziców
„Rozwód i separacja - jak zobaczyć, rozumieć i wspomagać dziecko”

Kryzys związku prowadzący do jego rozpadu bywa najczęściej okresem niezwykle trudnym dla partnerów mających na niego bezpośredni wpływ.  Niestety w jego tle nierzadko rozgrywa się cichy dramat tych którzy nie mają na niego bezpośredniego wpływu - dzieci.

Stowarzyszenie Pracownia Psychoedukacji zaprasza wszystkich tych którzy doświadczając rozstania pragną uzyskać realne wsparcie w jak najłagodniejszym przeprowadzeniu swoich dzieci przez trudny proces rozwodu.
Biorący udział w spotkaniu wprowadzeni zostaną w psychologiczny kontekst rozpadu rodziny  wraz z jego  wpływem na stan emocjonalny jej członków i konsekwencjami dla ich dalszego rozwoju psychicznego.
W ramach wspólnej pracy z prowadzącymi zajęcia psychologami uczestnicy będą mieli okazję stworzyć indywidualny plan działania dla  złagodzenia wpływu rozwodu na ich dzieci. Pozwoli to zachować wszystkim członkom  rodziny  niezbędny poziom poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości.

Termin: 21.04.2018  g. 10.00
Czas trwania: 2,5 godz.
Miejsce: Pracownia Psychoedukacji ul. Jagiellońska 37/1 Szczecin
Forma zajęć: wykład połączony z dyskusją na temat poruszanych zagadnień
Prowadzące: psycholog mgr Magdalena Stefańska, psycholog mgr Magdalena Sompolińska

Zapisy przyjmowane są drogą mailową na adres kontakt@pracownia.org W mailu należy zawrzeć temat szkolenia oraz imię, nazwisko i numer kontaktowy osoby zgłaszającej się. Liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Co to takiego? Pytajek i psychoterapia" bajka o psychoterapii dla dzieci i rodziców - W Pracowni Psychoedukacji!

Na tak postawione pytanie odpowiadamy w naszej nowej publikacji... Stowarzyszenie Pracownia Psychoedukacji przygotowało dla uczniów szkół podstawowych kolorową, ilustrowaną książeczkę o psychoterapii. Wydawnictwo stanowi również pomoc dydaktyczną dla nauczycieli oraz rodziców. Publikacja powstała dzięki dotacji z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Autorzy – specjaliści z Pracowni Psychoedukacji – chcą oswoić temat psychoterapii wśród najmłodszych. W prosty sposób wytłumaczyć dzieciom, na czym polega praca psychologa. Czego mogą się spodziewać dzieci w gabinecie terapeuty oraz o czym mogą z nim porozmawiać.Dorośli adresaci publikacji „Koleżanko, Kolego! Co to takiego…Pytajek i psychoterapia” - rodzice oraz nauczyciele znajdą w niej wskazówki i przydatne informacje na temat psychoterapeutycznej pracy z dzieckiem. Najmłodsi będą poszukiwać odpowiedzi na pytania z pomocą ciekawego świata psa Pytajka. Książeczka jest już dostępna w gabinetach pedagogicznych szkół podst

Poznawczo-behawioralna terapia par i małżeństw - szkolenie

W dniach 16-17 czerwca w siedzibie Pracowni Psychoedukacji odbyło się szkolenie z terapii poznawczo behawioralnej par i małżeństw. Szkolenie poprowadziła Pani Agata Engel-Bernatowicz z warszawskiego Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej (www.ctpb.pl). Psychoterapeuci poznali i doświadczyli w praktyce wiele wartościowych narzędzi, technik i metod przydatnych w pracy z parami przeżywającymi kryzys, odnieśli dużo korzyści z uczestnictwa.

Pierwsza książka o Terapii w Piaskownicy w Polsce.

Pracownia Psychoedukacji wraz z Towarzystwem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych TWIKS wydała książkę " Wprowadzenie do Sandplay Therapy - Terapia w Piaskownicy" pod redakcją Linde von Keyserlingk i Agaty Giza-Zwierzchowskiej. Dr hab. n. med. Krzysztof Rutkowski napisał w Przedsłowiu do publikacji: The Sandplay Therapy – termin tłumaczony w Polsce jako Terapia w Piaskownicy, jest dziś uznaną techniką pracy z materiałem nieświadomym. Korzeniami sięga psychoterapii dzieci oraz psychologii analitycznej C. G. Junga. Pozwala w bezpieczny i ustrukturowany sposób pracować z głębokim materiałem symbolicznym. Książka pod redakcją pani Linde von Kayserlingk – światowej sławy terapeutki – po raz pierwszy przybliża polskiemu czytelnikowi publikacje o terapii Sandplay. Ich autorami są zarówno doświadczeni terapeuci szkoleniowi, jak i terapeuci rozpoczynający pracę w piaskownicy. Książka jest efektem kilkuletniego projektu edukacyjno-terapeutycznego realizowanego w Szczecinie przez part